Fansen angrep huset til United-sjefen: – Det er motbydelig

Johannes Strand
29. januar 2020
United-fansen ropte at Ed Woodward skulle dø under kampen mot Tranmere. Nå har supportere angrepet huset hans.
Manchester United-direktøren Ed Woodward har gjennom en årrekke blitt kritisert av supportere og fotballfolk. Den siste uken har det imidlertid tatt av fullstendig.
Under bortekampen mot Tranmere i FA-cupen ropte United-fansen at han skulle dø.
Tirsdag kveld kom det meldinger om at en gruppe supportere hadde angrepet huset hans i Cheshire. Woodward skal ikke ha vært hjemme da angrepet fant sted, ifølge BBC. Det er usikkert om familien hans var hjemme.
Mirror meldte om saken først. De skriver ta mellom 20 og 30 supportere i finlandshetter møtte opp utenfor huset til United-toppen.
– Hvis dette er ekte, er det helt motbydelig. Mannen har to unge tvillinger, skriver Gary Lineker på sin Twitter-profil.
Manchester United slapp en pressemelding om angrepet i natt.
– Vi vet at fotballverdenen vil stille seg bak oss, og vi jobber med politiet for å identifisere gjerningsmennene bak dette uberettigede angrepet, skriver United i meldingen. Den anerkjente journalisten James Ducker i Telegraph gjengir denne meldingen på sin Twitter-profil.
Klubben skal også ha sagt at hvis noen blir funnet skyldig, vil de bli utestengt av United på livstid.
I tweeten til Lineker nedenfor kan du se en video som har blitt spredt i sosiale medier:
If this is genuine then it’s absolutely disgusting. The man has young twins, FFS. https://t.co/bVRGUG6lM5
— Gary Lineker (@GaryLineker) January 28, 2020
Fikk du med deg denne?
Foto: Reuters / JASON CAIRNDUFF, Skjermdump/Twitter (link ovenfor)